co nowego w prawie

Konsultacje ws. projektu ustawy ROP przedłużone.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska podjęło decyzję o przedłużeniu terminu konsultacji projektu ustawy wdrażającej w Polsce system rozszerzonej odpowiedzialności producenta. O wydłużenie terminu apelowali przedstawiciele samorządów i pracodawców.

 

W związku z licznymi prośbami kierowanymi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska uprzejmie informujemy, że konsultacje publiczne i opiniowanie projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw (UC 81) zostają przedłużone do dnia 20 września 2021 r. – podało w komunikacie Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ).

Jak argumentował m.in. Związek Miast Polskich (ZMP), zagadnienia regulowane projektem ustawy oraz ewentualne skutki dla wszystkich uczestników systemu odpadowego, wymagają przeprowadzenia rzetelnej analizy zaproponowanych rozwiązań. – Za przedłużeniem terminu dodatkowo przemawia fakt upublicznienia Projektu na początku sierpnia, tj. w środku sezonu urlopowego, co dodatkowo utrudniło konsultacje wewnątrz organizacji samorządowych – wskazuje ZMP we wstępnej opinii na temat projektu nowelizacji. 

źródło: Wolterskluwer

 

 

 

   
45-759 Opole, ul. Tęczowa 22/106

+ 48 508 520 534

biuro@ekocomplex.pl